V lize U15 jsme klopýtli s Prostějovem

Akce:

O víkendu 14. a 15.1. se naplno rozjela liga U15. 3 nejlepší celky základní části se spojili v extraligy A a B. Zbývající celky se pospojovali a vytvořili ligy. My jsme přivítali celky Olomouce a Prostějova, se kterými jsme všechny 4 zápasy základní části vyhráli, i když některé velmi těsně.

V sobotu s Olomoucí jsme se první 2 minuty pomaleji rozjížděli, ale již na konci 1. čtvrtiny jsme vedli dvouciferným rozdílem 25:15. Poté se ve 2 dalších čtvrtinách navyšování našeho vedení trochu zpomalilo a až v poslední části jsme Olomouc opět výrazněji přehráli. Konečné vítězství o 28 bodů nebylo špatné.

BC Nový Jičín- SK UP BCM Olomouc 88:60 (25:15 47:32 68:50)

V neděli nás čekal papírově silnější Prostějov. Utkání to bylo jak na houpačce. V 5. minutě jsme vedli 11:4. Po ztrátě koncentrace v posledních 5 minutách 2. čtvrtiny zejména v obranné fázi jsme už prohrávali 30:38. Ve 23. minutě bylo ještě hůř (33:44). Pak přišel náš fantastický úsek 19:0 na 52:44 a byli jsme zpět v zápase. Hosté nás ale nenechali výrazněji odskočit a pomalu ukrajovali z našeho hubeného náskoku. 3 minuty před koncem jsme ještě vedli 62:59. Po sérii našich propadáku v obraně 1x1 jsme za 2 a půl minuty již ztráceli 6 body (62:66). Za stavu 64:66 jsme museli 2. trestný hod nahodit, což se povedlo a míč jsme doskočili. Rozhodčí ale hru zastavil s domněním, že se míč nedotkl obroučky. Po jejich vzájemné poradě  nám byl přisouzen  míč z boku 4s před koncem. Bohužel po time-outu jsme plánovanou akci zahráli špatně a nedostali jsme se k dobré pozici k zakončení. Porážka o 2 body hodně mrzela.

BC Nový Jičín- BCM Orli Prostějov 64:66 (17:16 30:38 53:48)