U14 ukončily sezónu

Akce:

Svou sezónu o víkendu dvěma domácími zápasy ukončili kluci U14. Vsobotu jsme hostili Zlín a v neděli suveréna naši skupiny Kroměříž. V sobotu jsme do zápasu vstoupili dobře a drželi vyrovnaný stav. Bohužel druhá pětiminutovka druhé čtvrtiny znamenala, že nám Zlín výrazněji bodově odskočil. I vstup do druhé poloviny měli hosté lepší (-22b) a zdalo se, že o osudu zápasu je rozhodnuto. Kluci ale jako letos už poněkolíkáte ukázali obrovské srdce a posledních 15 minut zápasu bylo zcela v naši režii. Konečná prohra o pět bodů mrzí o to víc, že nás neporazil lepší, ale šťastnější tým a také naše vlastní chyby. V neděli jsme nastoupili proti lídrovi naši skupiny a vůbec nám nevyšel úvod a ztráta -21b opět vypadala, že proti favoritovi je hotovo. Nicméně nebylo. Opět jsme zápas dokázali zdramatizovat, přidali v obraně a vyrovnali se soupeři v tvrdosti, čímž jsme se dotáhli až na šest bodů a tento rozdíl drželi až do závěrečné části. Když v posledních třech minutách bylo jasné, že ztrátu (14-16b) nedotáhneme, dostali prostor i kluci ze střídačky, čímž jsme Kroměříži dovolili navýšit náskok na 30 b, nicméně tento rozdíl absolutně neodpovídá dění na hřišti. Navíc když si uvědomíme, že s oběma víkendovými soupeři jsme v polovině sezóny dostávali nakládačky o 70-80 b a hráli jen o to, abychom nedostali stovku, tak progres ve výkonosti je patrný. Kluci si prošli těžkou sezónou, 70% týmu byli kluci o rok až tři mladší, měli jsme v týmu hráče, pro které se jednalo o první soutěžní sezónu, trápila nás zranění a přesto jsme se se vším dokázali poprat a ve finále sami sobě dokázali, že když kluci chtějí, mohou se směle postavit komukoliv. Moc děkujeme za skvělou podporu v hledišti po oba dny!! Po zápase následovala zasloužená odměna v klubových VIP prostorách.