Prohra s Brnem nás poslala do play-off o ligu U15

Akce:

Poslední zápas kvalifikačního turnaje o ligu U15 proti nám postavil jasného favorita naši skupiny celek Basket Brno. Domácí vstoupili do utkání naplno a brzo vedli 5:0, nicméně kluci se z úvodu oklepali a naopak překlopili vedení na svou stranu. Krom posledních dvou minut první čtvrtiny, kdy nám Brno bodově odskočilo se hrál naprosto vyrovnaný basket. Ve druhé části jsme přidali v obraně a nedovolili domácím druhé a třetí střely a díky trojce Davida zároveń s klaksonem, jsme v poločase prohrávali o čtyři body. I ve třetí čtvrtině se odehrával velký boj, kdy nám domácí střídavě odskakovali a my se zase pravidelně dotahovali těsně na dostřel. V rozhodující čtvrté části už nás začaly trochu omezovat fauly, takže jsme museli lehce polevit v obraně, a domácí už po velkém boji dokázali zápas dotáhnout do vítězné koncovky 70:83. Můžeme polemizovat nad poněkud zvláštním metrem arbitrů utkání, nicméně příčina porážky tkví v lepším útočném doskoku Brna a našich ne zrovna povedených TH. Nicméně i tak není klukům co vytknout, podali výborný výkon, obrovsky bojovali a druhé místo ve skupině i postup do play-off je naprosto zasloužený.