Muži B se velmi přiblížili vítězství v SM lize

Akce:

Ve šlágru 18. kola SM ligy 1 hostili muži B tým Opavy 2010. Šlo o přímý souboj o první místo v tabulce. My jsme, po velmi smolné porážce o 2 body v 1. vzájemném duelu, měli Opavě rozhodně co vracet. Prvních 10 minut bylo v naší režii, když jsme dokázali trefit 3 trojky a stále mírně vedli. V další části jsme potřebovali zavřít prostor pod košem, což se nám zónou podařilo, ale pak jsme hořeli na doskoku a z následných výhozů na perimetr hosté lehce skórovali z dlouhé vzdálenosti. Po návratu k osobní obraně jsme postupně malé vedení Opavy (22:26) stahovali a naopak i nějaký menší náskok jsme si  do poločasu vytvořili (42:36). Stále jsme drželi vysoké nasazení a rotaci hráčů. Ve 3. čtvrtině přišel rozhodující úder. Za prvních 7 minut 2. poločasu jsme šňůrou 18:6 odskočili na 60:42. Hostům již pak nezbyly síly na výraznější nápor a konečných 82:61 znamená i lepší vzájemnou bilanci při bodové rovnosti v tabulce.

BC Nový Jičín B- BK Opava 2010 82:61 (18:14 42:36 62:50)

Užitečnost a body-Panák 29 (20), Omaník 23 (19b.+7d.), Kováč 21 (7b.+10d.+4bl.), Pindroch 18 (10), Hanzelka 14 (10b.+7d.), Jelič 12 (9), Zapletal 4 (2), Gregor 1 (2) Šindler -1 (2), Havrlant -1 (0),

Fauly 23:27, Trojky 7:5, Doskoky 39:28