Muži B po boji padli na půdě neporažené Opavy 2010

Akce:

Těžké utkání hráli muži B ve čtvrtek na půdě zatím neporažené Opavy 2010. 1. čtvrtina byla vyrovnaná. Ve 2. čtvrtině nám ale zvlhl prach a zaznamenali jsme jen 10 bodů a procento střelby nám kleslo hluboko pod 40% . S takovou úspěšností jsme nemohli pomýšlet na vítězství. Ve 25. minutě vedli domácí 48:38. Pak přišla naše šňůra 0:12 na 48:50 a po 30. minutách jsme vedli 53:56. Mírné vedení jsme udržovali až do poslední minuty, kdy veledůležitou trojku trefil Kováč na 70:73. Následný útok jsme ubránili a 30s před koncem jsme vyhazovali míč po time-outu Opavy. Podařilo se nám vyhodit a překonat obranu domácích, ale Panák se rozhodl neskórovat a pošetřit čas. Bohužel pak začalo úřadovat duo rozhodčích Dolínek-Svoboda. Nejprve neodpískali jasný faul na Panáka, kterým domácí získali míč a posléze rozhodčí posoudili nouzovou střelu za 3 Opavy jako faul, když náš hráč stál bez výskoku s rukama nahoře a střelec Opavy do něj skočil a rozhodil ruce. Rozhodčí Svoboda díky  své nezkušenosti odpískal faul a 3 TH Opava proměnila. Nám následná akce nevyšla na rozdíl od Opavy a nevyužili jsme ani 2 TH Omaníka na vyrovnání. Výsledek je pro nás frustrující, jelikož jsme si utkání prohráli sami za MOHUTNÉHO přispění hlavně rozhodčího Svobody. Dobré by bylo, kdyby federace v Ostravě nenominovala  mladé nezkušené rozhodčí na takovéto utkání.

Basket Opava 2010- BC Nový Jičín B  75:73 (19:18 36:28 53:56)

Body a užitečnost- Panák 27 (užitečnost 25), Kováč 13 (15), Omaník 12 (9), Pindroch 7 (13), Jelič 7 (12), Vlček 3 (7), Šindler 2 (1), Zapletal 2 (3), Matzke 0 (1)