Kadeti U17 do ligy nepostoupili

Akce:

O víkendu se v naší hale odehrála kvalifikace o ligu U17. Našimi soupeři byli postupně BK Kolín, BK Frýdek-Místek a Sokol Vyšehrad. Jako první jsme se v sobotu dopoledne utkali s Kolínem. Vůbec nám nevyšel vstup do zápasu, když první body jsme zaznamenali až za stavu 0:14 pro hosty. Přesto jsme tuto část prohráli pouze o tři body. Bohužel druhá část byla v podání našeho celku ještě horší a do kabin jsme šli se ztrátou 17b. I do třetí části vstoupili lépe hosté a v půlce čtvrtiny už vedli o 24 b a zdálo se být rozhodnuto. Potom se náš celek konečně probral a do konce zápasu už na hřišti dominovali naši. I přes mohutný nápor v závěru jsme ale ztrátu nedohnali a prohra o 6b znamenala, že hned odpolední utkání proti Frýdku-Místku jsme museli pro udržení šance na postup vyhrát.

Hned v sobotu odpoledne jsme sehráli v rámci kvalifikace o ligu U17 další duel, tentokrát proti sousednímu Frýdku-Místku. Vzhledem k úvodní porážce šlo z naší strany o zápas zachování naděje na postup. Do utkání vstoupil lépe soupeř, nicméně v polovině první části jsme vedli. Potom však přišla šňůra Frýdku 16:2, díky které se dostal do vedení. Ve druhé části hosté(i když dle zápisu domácí) pokračovali v rychlém útočném basketbalu a podařilo se jim náskok navýšit až na 26b. A když na začátku třetí čtvrtiny byl jejich náskok více než třicetibodový, vypadalo to na náš debakl. Kluci se naštěstí probrali, a i když obě části druhého poločasu vyhráli, stačilo to jen na korigování jasného vítězství Frýdku. Porážka znamenala konec nadějí na postup a nedělní zápas proti Vyšehradu se tak mohl hrát jen o čest.

Poslední zápas kvalifikace o ligu U17 jsme odehráli proti Sokolu Vyšehrad. Oba celky své dva předchozí zápasy prohrály, takže se hrálo už jen o pomyslné třetí místo. Kromě druhé čtvrtiny měli kluci celý zápas pod kontrolou a zaslouženě vybojovali aspoň jedno čestné vítězství. Postoupit se nám tedy nepodařilo, nicméně celkový dojem nebyl špatný. Z dvanácti odehraných čtvrtin kluci sedm vyhráli, vyhráli všechny druhé poločasy, vítězný Kolín potrápili ze všech týmů nejvíc. Bohužel osudnými se nám staly druhé čtvrtiny, které jsme všechny prohráli a to nás stálo výraznější úspěch v této kvalifikaci.