Hezký úspěch veteránů Nového Jičína

Akce:

V sobotu 3.2. se ve slovenské Žilině uskutečnil Slovenský pohár veteránů- otevřené Mistrovství Slovenska v maxibasketbale v kategoriích 40+ a 50+. Turnaje se účastnilo družstvo z Nového Jičína pod názvem Jersey Squad v kategorii 40+ a zanechalo na turnaji výraznou stopu!

V prvním utkání jsme narazili na pozdější vítěze turnaje Belly Beers, který byl nabitý bývalými extraligovými hráči, za které také startoval nám velmi dobře známý Vlado Hovaňák. Utkání bylo vyrovnané do stavu 21:21. Pak se začala projevovat výrazná výšková a váhová převaha slovenského týmu. Belly Beers se podařila předpoločasová šňůra 0:12, a když jejich vedení narostlo přes 20 bodů 7 minut před koncem, prostřídali jsme, abychom ušetřili drahocenné síly do dalších zápasů.

Jersey Squad- Belly Beers 46:76 (21:33)

Statistiky- Mrštík 15, Mik 14b.+5d., Zdražil 4b.+6d., Němec a David po 4, Krba 3b.+3as., Janík 2b.+4d.

Druhé velmi důležité utkání jsme odehráli proti Trenčínu. V prvním poločase se skóre zběsile přelívalo z jedné strany na druhou až na 33:27 pro Trenčín. 10 minut do konce jsme prohrávali už o 14 bodů a nevypadalo to s námi dobře. Naše snaha vysunout obranu a zrychlit hru začala ale sklízet ovoce a další úsek jsme vyhráli 4:24 na 48:54. Poslední 2 minuty jsme již hráli v laufu a nedovolili soupeři se přiblížit na dostřel.

TJ Štadión Trenčín- Jersey Squad 52:57 (33:27)

Statistiky- Mrštík 22b.+3d., Zdražil 18b.+10d., Mik 9b.+3d., Krba 6b.+3d., David 2

V posledním utkání ve skupině jsme hráli s papírově nejslabším týmem Univerzitou Košice. Jednoznačné utkání pro naše barvy kalily nesportovní nebasketbalové zákroky Košic. I to jsme však dokázali ustát a díky jasnému vítězství jsme postoupili do boje o 3. místo.

Jersey Squad- Univerzita Košice 67:36 (36:15)

Statistiky- Zdražil 18b.+12d., Mik 11b.+4d.+4as., 9b.+6d.+3as., Janík 6, Němec, Krba a Polach po 5, David 3b.+4.d, Mocek 3, Tischlinger 2

V utkání o 3. místo jsme se utkali se Starou školou. Týmu, se kterým jsme se utkali na MČR veteránů v Klatovech 2023, jsme měli co vracet, jelikož nás v prodloužení porazili  v boji o 3. místo o 1 bod. Za domácí Starou školu startoval Ondra Šoška, který byl i jedním z organizátorů turnaje. Po pár minutách utkání jsme hned prohrávali dvouciferným rozdílem a zejména v obraně jsme dělali velké chyby. Do poločasu jsme se, opět rychlou hrou, dokázali na domácí dotáhnout, i když nám v závěru první části zase trochu odskočili. Celý druhý poločas jsme tahali za kratší konec, ale Starou školu jsme nepustili do vedení většího než 7 bodů. Po proměněných obou TH Šošky 71:68 jsme měli 6s na srovnání, což se s klaksonem povedlo z rohu Mikovi!!! V prodloužení zachoval pevné nervy těsně před koncem Mrštík a proměnil oba TH na 75:76. Následný dvoubodový pokus Žiliny se od desky a obroučky odrazil do hřiště, kde ho domácí doskočili, ale poslední střelu z území kolem čary TH zablokoval Zdražil a oslavy bronzové medaile mohly vypuknout!!!

O 3. místo:

Stará škola- Jersey Squad 75:76 pp. (43:37, 71:71)

Statistiky- Mrštík 17b.+5d.+5as., Zdražil 17b.+8d., Mik 17b.+5d., Krba 15b., Němec 7, David 3

INDIVIDUÁLNÍ OCENĚNÍ:

NEJLEPŠÍ STŘELEC TURNAJE- PAVEL MRŠTÍK (Jersey Squad) (3. místo Zdražil, 5. místo Mik)

NEJLEPŠÍ NAHRÁVAČ- VLADIMÍR BOROŠ (Stará škola)

NEJLEPŠÍ DOSKAKOVAČ- MARTIN ZDRAŽIL (Jersey Squad)