Béčko po špatném výkonu padlo v Opavě

Akce:

V úterý 10.10. odjíždělo béčko v dost okleštěné sestavě de facto v 7 lidech do Opavy. Velmi mladý a rychlý tým Opavy C byl na druhou stranu výškově proti nám trochu hendikepovaný. Proto jsme začali utkání zónovou obranou, ale domácí co zvedli, to dali a nasázeli nám 6 trojek za první čtvrtinu. A bylo hůř. Ve 12. minutě to bylo již o 19 bodů. Po time-outu jsme změnili obranu a začali hrát více do vymezeného území. Trpělivou hrou jsme dotáhli Opavu na poločasových 51:44, ale zejména 51 obdržených bodů nebyla pro nás dobrá vizitka. Skvělý nástup do 3. čtvrtiny znamenal naše vedení ve 23. minutě 51:52. Pak jsme se chvíli střídali ve vedení, ale závěr čtvrtiny patřil Opavě, když po našich chybách odskočili na 63:56. Hned na začátku poslední části jsme dotáhli na 63:60. Díky výškové převaze jsme se snažili často hrát z vymezeného území přes naše pivoty. Hosté to řešili zesilováním krytí, obranou dvěma rukama zezadu a často fauly, které rozhodčí dost přehlíželi, i když na druhé straně byl jakýkoliv kontakt odpískán. Po flopování, které rozhodčí sežral i s navijákem a jednoznačně opačně písknutém outu, naši někteří hráči neudrželi nervy na uzdě a zbytečně očividně faulovali. Situace vygradovala diskvalifikující chybou Zapletala, která dost vzdálila naše šance na zvrat. Presinkem jsme sice získali několik míčů (tento úsek hry jsme vyhráli 3:11), ale bohužel jsme udělali několik chyb na doskoku, při taktickém faulování, volbě střel z lepších pozic a taky nám prostě nepadalo. Výsledkem byla porážka o 5 bodů. Stejně, jak jsem zklamaný z našeho mentálního selhání některých hráčů, kritiku zaslouží i dvojice zkušených rozhodčích, kteří utkání nezvládli a měli by si uvědomit, že i dospělí chlapi nedají koš, když ho dorostenec pod košem ořezává. Za vyhrocenou situaci mohou hlavně oni. Každopádně Opava předvedla skvělý výkon a gratulujeme ji k cenné výhře.

BK Opava C- BC Nový Jičín B 76:71 (32:21 51:44 63:57)

Body- Omaník 23 (4), Pindroch 18, Jelič 11 (1), Vlček 9 (1), Šindler 4, Zapletal, Bystroň a Hegar všichni po 2