Basketbaloví veteráni jsou Mistry ČR

Akce:

Fantastický úspěch se podařil basketbalovým veteránům, kteří se zúčastnili Mistrovství České republiky v maxibasketbale v Klatovech 17.-18.5. Tým složený převážně z hráčů Nového Jičína a okolí startoval v turnaji potřetí  a po loňském 4. místě letos v turnaji naprosto dominoval. Nejprve jsme ve večerním utkání porazili tým Pražská směska 37:68 a v následném ranním utkání jsme deklasovali naše loňské soupeře o 3. místo, Starou školu 40+ ze Žiliny 78:35. Semifinále s druhým týmem skupiny A Roky 4.0 bylo také jasnou záležitostí 66:51, když jsme v závěru již hodně šetřili síly.

Ve finále na nás čekali loňští mistři OLDLOVERS, kteří oproti  minulému turnaji ještě posílili o Pavla Englického, takže společně s Černoškem, Křemenem a Votroubkem budila tato sestava velký respekt. Náš tým Jersey Squad se ale do soupeře pustil rychlou hrou a přesnou střelou, což brzy neslo ovoce. Po poločase, 10 minut před koncem, obhájci titulu ještě snížili na rozdíl 5 bodů, ale naštěstí jsme ihned kontrovali šňůrou 7-0 a v dalším průběhu už jasně dominovali. Konečné vítězství 40:66 znamenalo první medaili pro náš tým v kategorii 40+ a hned tu nejcennější.