7 statečných úspěšně bojovalo proti Brnu

Akce:

V nadstavbové části ligy U15 k nám zavítali o víkendu brněnské týmy. Nejprve v sobotu 15.1. Žabovřesky. Bohužel jsme vlivem karantén a nemocí nastoupili jen se 7 hráči. Tomu se přizpůsobila i taktika, když jsme hráli hodně zataženě a šetřili síly i osobní chyby. Hostům vyšel závěr 2. části a po šňůře 0:8 vedli po 20 minutách 22:25. Aktivnější hrou ve 2. poločase jsme se ve 27. minutě dotáhli na 35:35. Hosté kontrovali úsekem 0:6 na 35:41. 2 minuty do konce bylo vyrovnáno (50:50), a i když jsme v závěru udělali pár taktických hrubek, uhájili jsme i díky několika proměněným trestným hodům těsné vítězství 55:52. V útoku se skvěle dařilo Michalu Halamíčkovi (hráč U13!)- 17 bodů včetně 2 trojek, pochvalu zaslouží i Roman Mřihlad (hráč U14), autor 12 bodů, který odvedl výbornou práci i v obraně, když bránil nejvyššího hráče soupeře. Standardně dobře zahrál i Matyáš Hübl, autor 15 bodů.

BC Nový Jičín- SK Žabovřesky   55:52 (15:14 22:25 35:41)

V neděli jsme hosti Basket Brno. Z karantény přišli Kamler a Gola. Nemoc (ne covid) ale skolila Poláka a Škařupu, Halamíček hrál za U13 a naštěstí dorazil i Bláha, ale i tak jsme bohužel hráli opět se 7 hráči. Taktika byla stejná jako v sobotu. Po skvělé 1. čtvrtině (+10 bodů) jsme v dalších 2 čtvrtinách náskok ještě lehce navýšili na 16 bodů před poslední čtvrtinou. Pak ale mezi 33.-38. minutou přišel kolaps a hosté se šňůrou 0:11 dostali zpět do hry. Když minutu před koncem zaznamenali koš s faulem, mohli vyrovnat. Trestný hod však neproměnili a Matyáš Hübl nás přesnou rukou z trestných hodů trochu uklidnil (59:54). Takticky jsme konec v neděli zvládli skvěle a bylo z toho druhé vítězství po výsledku 60:56.

BC Nový Jičín- Basket Brno   60:56 (19:9 38:24 50:34)