2x špatný výkon v obranné fázi- liga U15

Akce:

A aby zápasů se sousedním rivalem z Frýdku-Místku nebylo málo, tak si jeden ještě v sobotu odpoledne střihli kluci U15, tentokrát ve FM. Domácí celek vlétl do utkání jako uragán a po první části vedl o deset bodů. Druhá čtvrtina byla úplně opačná a na palubovce jasně dominoval náš tým, který si do kabin nesl jednobodové vedení. Bohužel po přestávce přišel absolutní kolaps našeho mužstva, který domácí naplno zužitkovali a tuto část vyhráli o 22b. Ani v poslední části už se kluci nedokázali zvednout a Místečtí vedení ještě navýšili.

V neděli ve 12.00 si kluci z U15  střihli odvetu. První poločas bohužel vypadal, že kluci k zápasu dorazili rovnou od oběda, a že se podávala pečená kachna s hromadou zelí a kupou knedlíků......V naší hře nebylo vůbec nic, pohyb, bojovnost, nápaditost, prostě nic a tudíž si hosté v pohodě vypracovali 20 b náskok. Naštěstí v poločase šli borci do sebe a po pauze začali hrát basket. Zlepšili jsme doskok, začali si přihrávat a konečně jsme dávali i koše. Dotáhli jsme se až na rozdíl deseti bodů, jenže ze čtyř útoků v řadě jsme nedokázali dát koš, i díky dost divoké a zbytečné střelbě za 3b, takže místo abychom Frýdek dostali pod ještě větší tlak jsme umožnili aby skóre zase navýšili na vyšší rozdíl. Dobrou zkušeností pro kluky může být, že ani velká ztráta v poločase neznamená konec zápasu a to je asi taky jediná věc, za kterou si zaslouží pochvalu, že ani za hodně nepříznivého stavu zápas nezabalili.

V obou utkáních jsme hořeli hlavně v obranné fázi při hře 1x1 a až příliš jsme se spoléhali na výpomoc, která když přišla, tak hosté jen vyhodili na volného hráče na perimetru, který velmi často otevřenou střelu proměnil.