2 vítězství v lize U15

Akce:

Liga U15 měla o víkendu na programu již odvety, ve kterých jsme se utkali s BCM Olomouc a Prostějov. Oba soupeře jsme doma dokázali porazit, tak jsme chtěli na tyto vítězství navázat. Začátek s Olomoucí nám vyšel a brzo jsme vedli 2:11. Jenže přišlo uspokojení z výsledku a polevení v obraně a soupeř se hned chytil. Ve 12 minutě šli domácí do vedení 24:23. My jsme zmatkovali na rozehrávce a nezachytávali rychlé protiútoky Olomouce. V závěru 2. čtvrtiny jsme se ale uklidnili a trpělivou hrou jsme získali mírné vedení 34:42. V 2. poločase jsme udržovali vedení kolem 10 bodů. Olomouc ještě pohrozila 6 minut před koncem (60:66), ale jejich nápor jsme dokázali odrazit a zvítězit o 12 bodů.

SK UP BCM Olomouc- BC Nový Jičín 64:76 (16:21 34:42 50:60)

V neděli jsme čekali v Prostějově mnohem vyrovnanější zápas, ale průběh utkání byl podobný jak v sobotu. Náš dobrý začátek a několik náporů domácích.  Hodně nás podržel v útoku Dan Kormaník, autor 26 bodů. Bohužel jsme zahodili nespočet jednoduchých košů a naše střelba za 3 body byla opět (stejně jako v sobotu) 0%! V závěru jsme se ještě obávali o výsledek, když domácí snížili na 56:59. Pak dal ale 6 bodů v řadě Kormaník a bylo rozhodnuto.

BCM Orli Prostějov- BC Nový Jičín 58:67 (20:24 31:34 43:51)