POSLEDNÍ NOVINKYPARTNEŘI

Drama se šťastným koncem pro muže B

Velmi dramatické utkání odehráli doma ve středu 26.2. muži B s Basketem Opava 2010 B. V prvním poločase vyhrávaly na obou stranách obrany nad útokem. I přesto se nám podařilo v 16. minutě bodově odskočit na 29:18. Poslední 4 minuty 2. čtvrtiny jsme ale prohráli 1:10 a poločas byl tedy téměř vyrovnaný 30:28. V druhé polovině utkání se hosté rozstříleli z dálky, když všech svých 6 trojek trefili v tomto období. I když Opava většinou i v druhém poločase jen dotahovala, nám se nepodařilo odskočit více jak o 6 bodů v 32. minutě (55:49). Když pak 2 minuty před koncem trefil 2 trojky Valigura, zdálo se být utkání rozhodnuto (69:60). Opava však vzápětí trefila trojku a my jen 1 šestku. Opava koš s faulem, my jen dvojku (72:66) atd. Poté Valigura proměnil oba trestné hody na 75:70, a když se nám podařilo ubránit něco přes 35s do konce útok hostů, drželi jsme všechny trumfy v ruce my. Pak ale přišla zbytečná ztráta a trojka Opavy (75:73). 11 sekund před koncem se nám po time-outu nepodařilo dobře vyhodit a hosté ještě stihli 3 střely, které mohly znamenat jejich vítězství nebo by utkání poslaly do prodloužení. Naštěstí pro nás nebyly úspěšné. Docílili jsme tak 8. vítězství v sezóně a postoupili do finálové skupiny, kde se utkáme s Hladnovem, Karvinou B a Českým Těšínem.

BC Nový Jičín B- Basket Opava 2010 B   75:73 (16:12 30:28 51:47)

Body- Panák 20 (2), Valigura 15 (3), Jelič 12 (3), Matzke 12, Zdražil 11, Šindler 5