POSLEDNÍ NOVINKYPARTNEŘI

21/3
U13 – Dvě prohry s BK SNAKES OSTRAVA

ballerova

Náš tým U13 sehrál v pondělí 19.3. další dvojutkání, tentokrát proti BK SNAKES OSTRAVA. Na tyto zápasy jsme se těšili, protože soupeř patří mezi nejlepší 3 týmy soutěže a je dobré a pro naše hráče přínosné měřit síly s těmi nejlepšími. Bohužel náš tým nebyl kompletní, neboť chyběli dva hráči základní rotace a další klíčoví hráči, i když nastoupili, tak nebyli zdravotně úplně v pořádku.

První čtvrtinu úvodního zápasu jsme začali s příliš velkým respektem k soupeři. Byli jsme pomalí v obraně a bojácní v útoku. Po timeoutu se nám podařilo hráče probudit a nabudit k větší sebedůvěře, což se na hřišti rychle projevilo. V dalším průběhu utkání se našim klukům povedly pěkné kombinace, kdy míč šel rychle z ruky do ruky a kluci bránili ze všech sil. Myslíme si, že další tři čtvrtiny patřily herně k těm velmi povedeným v celé letošní sezóně.

Přestože jsme oba zápasy proti lepšímu soupeři prohráli, hráči předvedli zlepšený výkon a naše hra vypadá určitě lépe než na začátku sezóny. Je třeba dál pilně pracovat a makat na trénincích (i individuálně mimo ně), aby se nám podařilo ten výkonostní rozdíl mezi prvními třemi týmy a námi stále zmenšovat.

Muži              18:00 - 20:00

V pátek 30.3.2018 a v pondělí 2.4.2018 jsou tréninky všech kategorií zrušeny.

ballerova

U11-ky hrály v neděli 18.3. se Slezskou Ostravou. V ostravských týmech došlo k přeskupení hráčů a tak nás zdaleka nečekal tak lehký soupeř jako v domácím utkáním (vítězství o 90 bodů). Právě naopak! Domácí byli od začátku utkání lepším týmem. My jsme byli všude pozdě a ztráceli jsme hodně míčů při rozehrání a vyvážení míče. Chvílemi jsme byli tak zaskočení, že jsme basketbal zapomněli hrát úplně a soupeř si tak mohl vždy vytvořit dostatečný náskok, který mu, při našem chvilkovém procitnutí, stačil na vítězství.

BK NH Flames Slezská Ostrava- BC Nový Jičín   42:28 (14:4 20:14 36:26)

Body- Hübl 12, Plevák 8, David, Bystroň, Rýc a Freiberg po 2

Fauly 2:6

TH 3/2

BK NH Flames Slezská Ostrava- BC Nový Jičín   51:36 (16:6 19:18 35:25)

ballerova

V pátek 16.3. hráli muži B doma s Hlučínem. Sezóna se chýlí pomalu do své poslední fáze a nám se kupí zranění a nemoci v obou mužských kategoriích. Z pendlů tak pro jistotu nastoupil jen Vojtěch Střítezský. V prvním poločase to s námi vypadalo velmi špatně. Ztráta 9 bodů a jen 26 nastřílených nevěstili nic dobrého. Díky slušné práci v obraně, která za druhý poločas dovolila Hlučínu jen 11 bodů, jsme se nakonec protrápili k vítězství 57:46.

BC Nový Jičín- BO TJ Hlučín   57:46 (8:14 26:35 47:45)

Body- Gregor 14 (3), Zdražil 12, Polach 9 (3), Střítezský a Němec po 7, Havrlant 6, Zapletal 2

Fauly 16:20

Trojky 6:2

TH 24/11

15/3
Zrušený trénink - kategorie U17+U19

ballerova

V pondělí 19.3.2018 je zrušený trénink kategorie U17+U19. Důvodem je domácí utkání kategorie U13.

15/3
Žáci U14 statečně bojovali v Prostějově a Olomouci

ballerova

O víkendu 10. a 11.3. hrály U14-ky v Prostějově a Olomouci. Bohužel byl tým poznamenán silnou marodkou a na sobotní utkání odjelo jen 7 hráčů, což při střídání pasarela znamenalo, že jednu čtvrtinu jsme museli odehrát ve 4. Ještě v poločase jsme vedli 29:32.

3. čtvrtinu jsme odehráli tedy ve 4 hráčích a před poslední desetiminutovkou jsme ztráceli 3 body. V závěru jsme neproměnili několik  střel z pod koše a utkání tak prohráli o 3 body.

V neděli na nás čekala silnější Olomouc. Již s 8 hráči v týmu jsme soupeři stíhali jen 1. poločas (35:33). Pak jsme fyzicky odpadli a výsledkem byla porážka o 25 bodů.

I tak si všichni kluci zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a předvedené zlepšující se basketbalové výkony.

BCM Orli Prostějov- BC Nový Jičín   58:55 (18:10 29:32 49:46)

SK UP BCM Olomouc- BC Nový Jičín   72:47 (19:10 35:33 52:37)

15/3
Další porážka mužů B

ballerova

Muži B po výprasku od silné Opavy 2010 zajížděli do Havířova, kde v pátek 9.3. změřili síly s místním klubem Restart, který doma porazili o 30 bodů. Utkání rozhodla 2. čtvrtina, kterou jsme prohráli o 9 bodů a také naše opět katastrofální obrana, která dovolila domácím nastřílet 100 bodů.

Restart Havířov- BC Nový Jičín B   100:88 (25:22 51:39 74:63)

Body- Panák 21 (1), Kováč 18 (2), Vaněk 17 (1), Střítezský 14 (1), Němec 10 (2), Matzke 5, Polach 3 (1)