POSLEDNÍ NOVINKYPARTNEŘI

19/3
Minižáci U11 2x prohráli v Ostravě

ballerova

U11-ky hrály v neděli 18.3. se Slezskou Ostravou. V ostravských týmech došlo k přeskupení hráčů a tak nás zdaleka nečekal tak lehký soupeř jako v domácím utkáním (vítězství o 90 bodů). Právě naopak! Domácí byli od začátku utkání lepším týmem. My jsme byli všude pozdě a ztráceli jsme hodně míčů při rozehrání a vyvážení míče. Chvílemi jsme byli tak zaskočení, že jsme basketbal zapomněli hrát úplně a soupeř si tak mohl vždy vytvořit dostatečný náskok, který mu, při našem chvilkovém procitnutí, stačil na vítězství.

BK NH Flames Slezská Ostrava- BC Nový Jičín   42:28 (14:4 20:14 36:26)

Body- Hübl 12, Plevák 8, David, Bystroň, Rýc a Freiberg po 2

Fauly 2:6

TH 3/2

BK NH Flames Slezská Ostrava- BC Nový Jičín   51:36 (16:6 19:18 35:25)

ballerova

V pátek 16.3. hráli muži B doma s Hlučínem. Sezóna se chýlí pomalu do své poslední fáze a nám se kupí zranění a nemoci v obou mužských kategoriích. Z pendlů tak pro jistotu nastoupil jen Vojtěch Střítezský. V prvním poločase to s námi vypadalo velmi špatně. Ztráta 9 bodů a jen 26 nastřílených nevěstili nic dobrého. Díky slušné práci v obraně, která za druhý poločas dovolila Hlučínu jen 11 bodů, jsme se nakonec protrápili k vítězství 57:46.

BC Nový Jičín- BO TJ Hlučín   57:46 (8:14 26:35 47:45)

Body- Gregor 14 (3), Zdražil 12, Polach 9 (3), Střítezský a Němec po 7, Havrlant 6, Zapletal 2

Fauly 16:20

Trojky 6:2

TH 24/11

15/3
Zrušený trénink - kategorie U17+U19

ballerova

V pondělí 19.3.2018 je zrušený trénink kategorie U17+U19. Důvodem je domácí utkání kategorie U13.

15/3
Žáci U14 statečně bojovali v Prostějově a Olomouci

ballerova

O víkendu 10. a 11.3. hrály U14-ky v Prostějově a Olomouci. Bohužel byl tým poznamenán silnou marodkou a na sobotní utkání odjelo jen 7 hráčů, což při střídání pasarela znamenalo, že jednu čtvrtinu jsme museli odehrát ve 4. Ještě v poločase jsme vedli 29:32.

3. čtvrtinu jsme odehráli tedy ve 4 hráčích a před poslední desetiminutovkou jsme ztráceli 3 body. V závěru jsme neproměnili několik  střel z pod koše a utkání tak prohráli o 3 body.

V neděli na nás čekala silnější Olomouc. Již s 8 hráči v týmu jsme soupeři stíhali jen 1. poločas (35:33). Pak jsme fyzicky odpadli a výsledkem byla porážka o 25 bodů.

I tak si všichni kluci zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a předvedené zlepšující se basketbalové výkony.

BCM Orli Prostějov- BC Nový Jičín   58:55 (18:10 29:32 49:46)

SK UP BCM Olomouc- BC Nový Jičín   72:47 (19:10 35:33 52:37)

15/3
Další porážka mužů B

ballerova

Muži B po výprasku od silné Opavy 2010 zajížděli do Havířova, kde v pátek 9.3. změřili síly s místním klubem Restart, který doma porazili o 30 bodů. Utkání rozhodla 2. čtvrtina, kterou jsme prohráli o 9 bodů a také naše opět katastrofální obrana, která dovolila domácím nastřílet 100 bodů.

Restart Havířov- BC Nový Jičín B   100:88 (25:22 51:39 74:63)

Body- Panák 21 (1), Kováč 18 (2), Vaněk 17 (1), Střítezský 14 (1), Němec 10 (2), Matzke 5, Polach 3 (1)

Sobota 17.3.2018 L U19 č.279 BC Nový Jičín : BK Hladnov Ostrava 16:00

Neděle 18.3.2018 OP U11 č.161,162 BK NH Slezská Ostrava : BC Nový Jičín 13:00, 14:30
    NRS U15 č.28 SK Bruntál : BC Nový Jičín 10:00
    L U19 č.283 BC Nový Jičín : BK Opava 10:00
    1.liga muži č.211 (7.-12.místo) Sokol Písek Sršni : BC Nový Jičín 16:00

Pondělí 19.3.2018 OP U13 č.129,130 BC Nový Jičín : BK Snakes Ostrava 16:30, 18:00

6/3
U 13 – dvě vybojovaná vítězství proti Karviné

ballerova

V neděli 4.3. cestoval náš tým U13 do Karviné k sehrání dvojutkání 12. kola oblastního přeboru. Tyto zápasy byly důležité, neboť Karviná se snaží dostat na aktuální 4. místo tabulky, které patří našemu týmu, takže jsme věděli, že nás čekají dva zápasy se silným soupeřem.

První zápas jsme vyhráli 63 : 49. K vítězství nám nevídaně pomohly trojky, kterých jsme nastříleli celkem šest. Do tohoto zápasu se zapojilo všech 12 hráčů, kteří byli nominováni na zápas, a Dan, který se k týmu připojil teprve nedávno zaznamenal svůj první koš!

Druhý zápas, jak už bývá naším neblahým zvykem, byl úplně jiná písnička. Tentokrát za Karvinou nastoupil nový hráč, který přestupuje z NH Ostrava a i když jeho přestupní dokumenty nebyly ještě vyřízené, souhlasili jsme s tím, aby si zahrál. První čtvrtinu jsme prohráli 12 : 18 a náskok soupeře jsme museli stahovat až do úvodu poslední čtvrtiny. Naše střelba v tomto zápasu nebyla tak úspěšná jako v prvním zápasu, ale kluci ukázali, že se nevzdávají a bojovali o volné míče a na doskoku. Ve druhém zápasu, který byl mnohem těžší, jsme rotovali méně hráčů a ti si museli sáhnout až na dno, aby dokázali vyhrát 38 : 34.