POSLEDNÍ NOVINKYPARTNEŘI

26/10
Jasné vítězství mužů B v Ostravě

zdrazil

Již 4. vítězství v soutěži si připsali muži B, když zvítězili v Ostravě nad Labradorem A. Domácí nastoupili v oslabené sestavě jen se sedmi hráči, což nám cestu k dvěma bodům značně ulehčilo. Naopak náš tým byl téměř kompletní a hned 7 hráčů zatížilo konto soupeře dvouciferným počtem bodů.

BK Labrador A- BC Nový Jičín B   66:101 (11:21 29:50 55:75)

Body- Panák 19 (1), Medek 14 (2), Jelič 14 (2), Štec 12 (2), Kováč 11 (1), Zdražil 11, Vaněk 10, Matzke 6, Střítezský 4

zdrazil

Ke svému druhému utkání nastoupili hráči U17 v sobotu 20.10. v Ostravě. V 1. čtvrtině jsme zaznamenali jen 1 koš ze hry. Ve druhé části jsme po sérii hrubých chyb v obraně prohrávali už o 9 bodů (19. minuta 29:20). Po změnách v obraně jsme se dokázali na soupeře dotáhnout v 29. minutě (40:40) a ve 38. minutě jsme šli podruhé v utkání do vedení 49:50. Na následný koš domácích jsme ještě dokázali odpovědět, když Böhm skóroval na 51:52. Snakes se však podařilo v poslední minutě strhnout vedení na svou stranu. V následném útoku jsme nebyli úspěšní a museli jsme takticky faulovat. Domácí nám ještě nabídli možnost, když neproměnili oba TH. V posledním útoku 9 sekund do konce jsme přešli dobrou pozici k zakončení a težká střela s klaksonem vítězství nepřinesla.

BK Snakes Ostrava B- BC Nový Jičín   53:52 (10:7 33:26 44:40)

Statistiky z utkání zde:

15/10
Minižáci U13 smírně s Basketem Valmez

zdrazil

Jako poslední vstoupili do sezóny minižáci U13 a to v neděli 14.10. s Basketem Valmez. Obě utkání byly velmi vyrovnané. Ještě 3 minuty před koncem prvního utkání jsme vedli 37:39. Pak ale domácí trefili 2 trojky a to zápas rozhodlo. Ve druhém utkání jsme po většinu času vedli. 11 minut před koncem dokonce 23:33 a ještě 3 minuty před závěrečným klaksonem 34:42. Pak ale přišlo několik našich zkratů a Valmez jsme zbytečně posílali na čáru TH. Tak se jim podařilo pár sekund před koncem srovnat a zápas šel do prodloužení. V něm jsme první 3 minuty hráli skvěle a šňůrou 0:10 v prodloužení rozhodli celé utkání.

Basket Valmez- BC Nový Jičín   48:44 (5:8 17:19 33:32)

Body- Mirafuentes 17 (2), Kudělka 10, Dofek 7, David a Hübl po 4, Slobodník 2

Fauly 10:15

Trojky 4:2

TH 13/4

Basket Valmez- BC Nový Jičín   53:56 (7:15 25:23 32:36 45:45)

zdrazil

Ve 3. kole SM ligy 1 jsme hostili nováčka soutěže Opavu 2010 B. Do utkání jsme opět nevstoupili dobře a celou 1. čtvrtinu dotahovali náskok soupeře, který se vyšplhal až k 9 bodům. V 2. čtvrtině jsme se střelecky probudili a strhli vedení na svou stranu. Po 3. čtvrtině jsme začli se zónovou obranou, což neslo chvíli ovoce v podobě vedení 53:41 a zdálo se, že jsme soupeře definitivně zlomili. Opak byl však pravdou. Zbývajících 6 minut Opava vyhrála 4:16 a do poslední minuty se šlo s vyrovnaným stavem 59:59. O našem vítězství nakonec rozhodl košem a proměněným TH Marek Štec.

BC Nový Jičín B- Basket Opava 2010 B   62:59 (12:15 33:26 44:41)

Body- Štec 12, Kováč a Vaněk po 10, Zdražil 9, Krba 8 (2), Střítezský 7 (1), Valigura 4, Matzke 2

Fauly 21:17

Trojky 3:3

TH 11/3

8/10
Vstup do sezóny se kadetům povedl

zdrazil

Kadeti U17 v sobotu 6.10. zahajovali sezónu v Nadregionální lize, když doma hostili Start Havířov. První 2 minuty jsme se nemohli trefit a soupeř vedl 0:5. Pak jsme se zklidnili a čtvrtinu vyhráli 18:11. Havířov přešel v 2. čtvrtině na zónovou obranu, které jsme se na tréninku zatím příliš nevěnovali. Čtvrtinu trvalo než jsme se začali útočně prosazovat. Od poločasu, který jsme prohráli o 2 body, jsme taktéž přešli na zónovou obranu kombinovanou s celoplošným presinkem. Tím jsme získali spoustu míčů. I tak de facto utkání rozhodl Tomáš Böhm, který mezi 34.-38. minutou proměnil 3 trojky a díky tomu jsme soupeři mírně odskočili. V poslední minutě naše vítězství pečetili Košárek s Milem.

BC Nový Jičín- TJ Start Havířov   62:53 (18:11 27:29 43:40)

1/10
Muži B porazili NH Ostrava

zdrazil

V dalším kole MS ligy jsme hráli s NH Ostrava. Na utkání s dalším nováčkem soutěže jsme odjížděli v okleštěné sestavě. Soupeř byl na tom ale stejně. Ve vyrovnaném utkání jsme se nemohli soupeři výrazněji bodově odtrhnout. V 9. minutě 14:21, v 15. 26:38. Pak ale přišla šňůra domácích a poločas jsme vedli jen o 2 body. Zápas se rozhodl až v posledních 3 minutách, které jsme vyhráli 11:2.

BK NH Ostrava- BC Nový Jičín B  70:79 (18:24 40:42 59:65)

Body- Jelič 20, Panák 19 (2), Kováč 12, Valigura 11 (1), Střítezský 10 (1), Zapletal 4, Šindler 3

Fauly 22:17

Trojky 1:4

TH 28/13

1/10
Muži B vstoupili do sezóny vítězstvím

zdrazil

Hned v prvním utkání Moravskoslezské ligy bylo na programu derby s Příborem, jakožto s nováčkem soutěže. Hosté přijeli dobře namotivovaní a dokázali vyhrát první čtvrtinu 15:21. V dalších periodách jsme se zlepšili zejména v útoku a udržovali si tak v každé další části bodovou převahu. Nakonec jsme v pěkném utkání dokázali zvítězit o 17 bodů, i když vstup do sezóny to nebyl jednoduchý.

BC Nový Jičín B- BK Příbor   99:82 (15:21 45:40 70:59)

Body: Panák 29 (2), Štec 20 (3), Krba 20 (3), Kováč 12, Vaněk 7, Střítezský 4 (1), Zdražil 4, Němec 3 (1)