POSLEDNÍ NOVINKYPARTNEŘI

12/3
Další infarktové utkání mužů B

zdrazil

Sezóna 2018/2019 se pomalu blíží ke konci, a tak muži B odjíždějí na utkání pravidelně v 8-9 hráčích. I tak ale dokáží podat dobrý výkon. V druhém utkání po sobě jim chybí kousek štěstí. Tentokrát tomu tak bylo v Karviné, která nás doma v plné sestavě v 6 hráčích porazila o 4 body. Začátek utkání vypadal na debakl, když domácí trefili za prvních 10 minut 6 trojek! Ve druhé čtvrtině jsme se ale oklepali, zlepšili obranu a poločase z toho bylo manko jen 8 bodů. Ve 3. části domácí lehce odskočili a zdálo se, že si své vítězství lehce pohlídají. Jenže proti zónové obraně domácích se chytil veterán Němec, který svými 8 body téměř v řadě snížil za 4 minuty poslední čtvrtiny na 64:59. Pak neudržel na lavičce nervy Zapletal a za 2 TCH šel předčasně do sprch. Toho domácí využili a proměnili oba TH i následný útok. Zbývalo však ještě 5 minut. Po minušnůře 0:6 na rozmezí 9. a 10. minuty jsme snižovali na 74:72. Poté Němec trefil další trojku, ale nebyla uznána za přešlap postranní čáry. Podařilo se nám ale znovu ubránit. Dobré pozice na zakončení Vaňka za 3 body a Zdražila z pod koše vítězství či alespoň prodloužení nepřinesly.

TJ Sokol Karviná B- BC Nový Jičín B   78:75 (31:16 45:37 62:49)

Body- Seibert 18 (4), Vaněk 15 (1), Střítezský 13 (3), Zdražil 11, Němec 8 (2), Matzke 6, Zapletal 3, Daněk 1

Fauly 16:24

Trojky 6:10

TH 17/11

12/3
Krnovský "beton" opět slavil úspěch

zdrazil

V sobotu 9.3. zajížděli kadeti na palubovku průběžně prvního Krnova. Ten je pověstný svou nekompromisní zónovou obranou po celou dobu utkání, na což jsme byli teoreticky připraveni. Bohužel nám v utkání nešla střelba (dost podstatné proti zóně), ale v prvním poločase jsme dobře bránili postupný útok Krnova. Domácí se tak dostávali ke skórování téměř jen po našich ztrátách a následném rychlém protiútoku (poločas 25:20). Bohužel právě toto se nám stalo osudným ve 3. čtvrtině. Vyrobili jsme kupu ztrát, ze kterých soupeř dával jednoduché koše. Poslední 4 minuty jsme již prostřídali, aby se na palubovku dostali všichni hráči, a tak skóre ještě narostlo na dvojnásobný rozdíl ze stavu 53:39.

BK Krnov- BC Nový Jičín   73:44 (15:9 25:20 46:28)

Podrobné statistiky z utkání zde:

5/3
Docházka na tréninky U17+U19 únor

zdrazil

Únor- 14 tréninků

Daněk, Milo                           86% {#emotions_dlg.yes}{#emotions_dlg.lol}

zdrazil

Již v plné sestavě jsme přivítali na domácí palubovce Snakes Orlová. V prvním utkání jsme se hned od počátku lépe prosazovali na obou stranách hřiště a velmi brzy jsme si vytvořili dostatečný náskok, který znamenal vítězství. Ve druhém utkání jsme v 1. čtvrtině polevili, čehož soupeř samozřejmě využil a vytvořil si až 11-bodové vedení. Až v poločase jsme se na Orlovou bodově dotáhli a v rozhodující 3. čtvrtině strhli vítězství na svou stranu.

BC Nový Jičín- BK Snakes Orlová   54:13 (16:5 31:7 44:9)

Body- Dofek a Hübl po 11, Kobierski Š. 10, Kormanik 6, Plevák a Houldsworth po 4, Halamíček, Kloužek, Kobierski V. a Šotlík všichni po 2

Fauly 8:15

TH 20/8

BC Nový Jičín- BK Snakes Orlová   60:34 (12:16 26:27 50:29)

Body- Kobierski V. 16, Kobierski Š. 15, Kloužek 12, Hübl 8, Plevák a Kormanik po 4, Dofek 1

Fauly 16:19

TH 21/10

26/2
U17 porazili Snakes B

zdrazil

Po nevydařeném utkání v Havířově potřebovali kadeti doma se Snakes B nutně zvítězit, aby si udrželi kontakt se středem tabulky. Hosté nastoupili s jinou, o mnoho vyšší sestavou než v utkání v Ostravě, kde jsme prohráli o 1 bod. V 1. poločase jsme předváděli náš nejlepší basketbal v této sezóně. Dařilo se nám v obraně a to i na obranném doskoku a také v útoku, když jsme proměnili 5! trojek. V 2. poločase jsme ztráty dále udželi na uzdě a díky stále slušné obraně jsme si dokráčeli pro vítězství. Výsledek je o to cennější, že jsme utkání odehráli jen v 8 hráčích.

BC Nový Jičín- Snakes Ostrava B   63:47 (20:12 38:22 52:32)

Statistiky z utkání zde:

18/2
U13-ky vezou 2 porážky z Příbora

zdrazil

Poslední 2 utkání základní hrací části hráli minižáci U13 v Příboře. Navázali na velmi špatné výkony z předchozích utkání v Ostravě a předvedli snad ještě horší výkon. Hráči nejsou schopni včas nabírat své hráče, alespoň si pamatovat, jaké číslo brání, neví na kterou stranu útočí a než se rozběhnou, přijde jiné roční období. Nezbývá nic jiného než se snažit dál v tréninku a poučit se z těchto utkání.

Torola Basket Team Příbor- BC Nový Jičín   62:21 (24:5 33:11 53:13)

Body- Kobierski Š. 10, Kobierski V. 3, Dofek, Kamler, Jandl a Plevák po 2

Fauly 6:12

TH 8/1

Torola Basket Team Příbor- BC Nový Jičín   52:12 (12:3 28:5 40:7)

Body- Kobierski Š. 3, Krutílek, Rýc, Kotešovec a Kobierski V. po 2, Dofek 2

Fauly 10:9

TH 10/4

18/2
7 statečných padlo v prodloužení

zdrazil

Muži B hráli v pátek 15.2. v Opavě. Na utkání jsme odjížděli jen v 7 hráčích a 1. čtvrtinu jsme stále dotahovali vedení Opavy. Ve 2. čtvrtině jsme si role vyměnili, abychom se o vedení mohli ve 3. části střídat. Ještě minutu před koncem jsme drželi náskok 2 bodů. Bohužel pak soupeř trefil trojku, na což Panák odpověděl košem s faulem 6 sekund před koncem hrací doby. Bohužel jeho následný trestný hod nebyl úspěšný a v prodlužení byli Opavané již lepším týmem.

Basket Opava 2010 B- BC Nový Jičín B   81:75 (16:13 33:35 52:49 67:67)