POSLEDNÍ NOVINKYPARTNEŘI

31/1
Minižáci U13 vyhráli již 8 utkání v řadě

zdrazil

Další 4 utkání sehráli U13-ky v lednu na palubovkách soupeřů. Nejprve si poradili s SBŠ Ostrava, se kterou doma 2x prohráli a poté si pohráli s Frýdkem-Místkem. Natáhli tak šňůru vítězství na 8 utkání.

SBŠ Ostrava- BC Nový Jičín   30:52 (14:12 19:37 26:45)

Body- Kudělka a Mirafuentes po 14, Kobierski 10, Hübl 8, Dofek 5

Fauly 19:20

TH 16/8

SBŠ Ostrava- BC Nový Jičín   35:60 (10:13 17:36 27:46)

Body- Kudělka 16 (1), Kobierski 12, Mirafuentes 8, Kormanik a Plevák po 6,Gola, Hübl, Dofek a Kamler po 2

Fauly 10:9

Trojky 0:1

TH 8/3

Basketpoint Frýdek-Místek- BC Nový Jičín   35:103 (10:24 18:36 28:78)

Body- Mirafuentes 27, Kudělka 26 (2), Kobierski Š. 9, Kormanik 8, Kobierski V., Dofek a Kamler po 6, Polák, Hájek, Jandl, Plevák a Gola po 2, Krutílek 1

Fauly 14:19

Trojky 2:2

TH 15/5

Basketpoint Frýdek-Místek- BC Nový Jičín   18:80 (0:30 8:40 14:62)

Body- Dofek a Kudělka po 20, Mirafuentes 14, Jandl 6, Plevák, Górak a Kobierski V. po 4, Kormanik, Kamler, Gola a Krutílek po 2

Fauly 3:9

TH 4/2

31/1
Muži B: Přestřelka v Příboře a domácí trápení

zdrazil

Další 2 utkání odehráli muži B. Nejprve v pátek 25.1. v Příboře, kde se nám relativně dařilo střelecky, méně již v obraně. První 3 minuty utkání jsme se trochu hledali, ale již v 6. minutě jsme se dostali do vedení, které jsme, s výjimkou 4 minut ve 2. čtvrtině, nepustili až do 39. minuty. Ve 23. minutě jsme vedli o 11 bodů, ale na mohutný finiš Příbora to nestačilo. V poslední části jsme domácí nechali rozstřílet tak, že trefili 7 trojek a nestříleli celkem 36 bodů!

BK Příbor- BC Nový Jičín B   99:90 (26:23 42:50 63:66)

Body- Medek 29, Seibert 22 (2), Kováč 16 (3), Rýdel 10, Mrštík 5, Vaněk 4, Němec a Zapletal po 2

Fauly 22:22

Trojky 12:5

TH 25/16

Ve středu 30.1. jsme na své palubovce přivítali zatím poslední NH Ostrava. Soupeř hrál nebojácně jen v 5 hráčích, což se zdá, je na nás nejlepší taktika. Opět jsme se proti soupeři s malým počtem hráčů protrápili tentokrát naštěstí k vítězství, když rozhodla 3. čtvrtina, kterou jsme vyhráli o 15 bodů.

BC Nový Jičín B- NH Ostrava   74:67 (18:15 27:36 52:46)

Body- Panák 20 (2), Kováč 16, Rýdel 9 (1), Matzke 6, Valigura 5 (1), Zapletal 5, Střítezský a Vaněk po 4, Gregor 3 (1), Mrštík 2

Fauly 18:13

Trojky 5:5

TH 9/5

16/1
Kadeti porazili Lipník

zdrazil

12. ledna hráli své první utkání v roce 2019 i U17-ky a to na palubovce Lipníku. I když je to aktuálně poslední tým tabulky, zahrál některé zápasy velmi dobře a v tabulce nás dělilo jen pár bodů. Začátek nám moc nevyšel a ve 4. minutě jsme prohrávali 9:2. Poté jsme se uklidnili a rozehráli k dobrému výkonu. Zajímavostí je téměř triple-double Jana Bystroně (chyběl jediný doskok) a 19 doskoků Martina Kovala.

BK Lipník- BC Nový Jičín   43:68 (12:21 19:36 24:53)

15/1
Muži B porazili oba Havířovy

zdrazil

Hned v prvním utkání v novém roce jsme přivítali v pátek 4.1. tuto sezónu dobře hrající Restart Havířov. V 1. čtvrtině jsme dokázali odskočit na 15:9. Hosté ale tento malý náskok ještě do konce první desetiminutovky stáhli a až do poločasu byl zápas vyrovnaný. Naopak si Restart ve 3. čtvrtině vytvořil vedení o 6 bodů, který držel do 32. minuty. Koncovku jsme ale vyhráli 23:5 a vydřeli důležité vítězství.

BC Nový Jičín B- Restart Havířov 69:58 (16:16 27:28 44:50)

Body- Panák 21 (3), Vaněk 12 (1), Matzke 12, Jakubu 11 (3), Střítezský 6, Medek 4, Zdražil 3

Fauly 18:18

Trojky 7:4

TH 23/12

9.1. jsme následně zajížděli na Slavii Havířov. Bohužel jen v 7 hráčích a bez jediného pivota. Soupeř naštěstí kladl odpor de facto jen do poločasu. Pak se nám podařilo výrazněji odskočit a utkání bylo rozhodnuto.

Slavia Havířov- BC Nový Jičín B 63:99 (13:19 30:40 49:74)

Body- Panák 37 (4), Medek 20 (3), Střítezský 17 (3), Rýdel 10 (2), Valigura 7 (1), Vaněk 6, Tischlinger 2

Fauly 10:10

Trojky 6:13

TH 10/6

21/12
Muži B boj o čelo tabulky nezvládli

zdrazil

Ve čtvrtek 20.12. jsme hráli v Českém Těšíně a případné vítězství by nás katapultovalo do čela tabulky společně s Těšínem a Snakes, což se bohužel nestalo. Utkání jsme začali výborně a v prvních 8 minutách trefili 5 trojek. Ale již ve 13. minutě si domácí vedení vzali zpět a do konce zápasu už jej nepustili. Nevyšel nám závěr 3. čtvrtiny, když z hratelného 51:41 domácí odskočili na 58:41. Těšín si definitivně pojistil vítězství mezi 33. a 35. minutou. Tento úsek vyhrál 15:2 (stav 72:45) a utkání bylo rozhodnuto.

TJ Slavoj Český Těšín- BC Nový Jičín B   77:58 (19:23 39:32 58:41)

Body- Panák 20 (3), Střítezský 14 (4), Matzke 9, Zdražil 8, Jelič 4, Šindler 2, Zapletal 1

Fauly 23:17

Trojky 9:7

TH 18/9

21/12
4. výhra v řadě U13

zdrazil

Ve středu 19.12. jsme hostili Basket Valmez. Tým, se kterým jsme v říjnu sehráli 2 velmi vyrovnaná utkání (1 utkání jsme vyhráli v prodloužení). Tentokrát bylo ale vše úplně jinak. V prvním zápase jsme si vytvořili v první poločase dostatečný náskok, a i když jsme druhou půlku prohráli o 4 body, stačilo to na vítězství. V druhém utkání již to byla naprosto jednoznačná záležitost našeho týmu.

BC Nový Jičín- Basket Valmez   48:34 (19:4 34:16 40:24)

Body- Kudělka 17, Kobierski 9, Kormanik 6, Dofek a Hübl po 4, Górak, Slobodník, Kamler a Gola po 2

Fauly 18:7!

TH 8/1 (hosté 21/16!)

BC Nový Jičín- Basket Valmez   57:18 (12:6 26:6 47:9)

Body- Kudělka 17, Gola 12, Hübl 6, Kobierski 5, Kormanik 4, Dofek a Plevák po 3, Górak, Hájek, Rýc a Krutílek po 2

Fauly 10:10

TH 14/6

14/12
Kadeti U17: Jako noc a den

zdrazil

Opravdu velké výkonnostní výkyvy zaznamenali kadeti ve čtvrtek 13.12. ve Zlíně. I když se v 1. čtvrtině dopustili několika hloupých ztrát, kterými soupeři namazali na 3 velmi lehké koše, stačilo to na vedení o 4 body. Pak přišla katastrofa. Většina hráčů chytla "ztrátovou infekci" a s velkým zaujetím darovali soupeři jeden míč za druhým (celkem 36 za utkání!). K tomu se přidala obrana děravější než z ementálu splácaní statičtí panáci a výsledkem bylo manko 20 bodů ve 28. minutě (59:39). Se změnou obrany a taktikou ztratíš míč= střídáš jsme infekci vyléčili a začli se dít pozoruhodné věci. Za dalších 6 minut hry to bylo již 59:57 a 2  minuty před koncem 61:64! Ještě 60 sekund do závěrečné sirény jsme vedli o 3 body. Jenže pak jsme jednoduše nepřebrali po cloně hráče a ten volný trojkou vyrovnal. Náš další útok nebyl úspěšný, ale Zlínu jsme opět dovolili skórovat. To jim stačilo na vítězství o 2 body. Od 28.-40. minuty nám dal Zlín jen 9 bodů, jenomže v posledních 2 minutách z toho 7!

SKB Zlín B- BC Nový Jičín 68:66 (15:19 44:33 59:47)

V pátek jsme přivítali doma SK Bruntál. Zatím jen jednou poražený tým hned zpočátku ukazoval, proč tomu tak je. Vedení  hostů se ve 2. čtvrtině vyšplhalo až na 10 bodů. Za 3 minuty 3. čtvrtiny jsme se dokázali na Bruntál bodově dotáhnout. Poté jsme se přetahovali o vedení až do 36. minuty, kdy se hostům podařilo výrazněji odskočit na 61:68. Pak ale přišla naše šňůra 7:0 a minutu před koncem bylo vyrovnáno. Hosté následně stříleli úspěšně 2 trestné hody a my jsme naopak ani jeden za dvou neproměnili a náš další útok neskončil košem, a tak jsme si připsali během dvou dnů další těsnou porážku o 2 body.

BC Nový Jičín- SK Bruntál   68:70 (13:18 32:40 51:53)

11/12
Starší minižáci zdolali 2x Příbor

zdrazil

V sobotu 8.12. jsme hostili dosud neporažený Příbor. Loňský 5. tým MČR U12 sice oproti minulé sezóně hráčsky oslabil, i tak se jednalo o velmi silný celek. Obě utkání měly podobný průběh, když jsme si dokázáli v prvních 3 čtvrtinách vybudovat bodový náskok, který soupeř v poslední čtvrtině stahoval. V obou utkáních se mu to nepodařilo a díky tomu jsme si připsali do tabulky 2 velmi cenná vítězství.

BC Nový Jičín- BK Příbor   42:40 (10:2 21:14 30:21)

Body- Mirafuentes 11 (1), Kudělka 11, Kamler 4, Hübl a Kobierski V. po 3, Gola, Kormanik a Rýc po 2, Dofek a Kobierski Š. po 1