POSLEDNÍ NOVINKYPARTNEŘI

29/4
Muži B zdolali první Těšín

zdrazil

Aktuálně první tým tabulky Český Těšín jsme hostili v pátek 26.4. Oba týmy se představily v plném složení 12 hráčů, a tak byl k vidění pěkný basketbal. Utkání jsme lépe začali my (v 5. minutě 15:5). Pak ale Těšín zabral a po 4 trojkách bylo po 1. čtvrtině téměř srovnáno. Asi rozhodující částí utkání byl úsek mezi 16.-20. minutou. Ten se nám podařilo vyhrát 17:3. Po poločase nastoupili hosté v zónové obraně, ale ani to na snížení nestačilo. Ve 28. minutě se naše vedení vyšplhalo už na 20 bodů. Poslední 2 minuty 3. čtvrtiny jsme ale prohráli 2:10, což  bylo ještě pro Těšín hratelné. V poslední čtvrtině padlo 9 trojek (5 domácí). I tak se ale hosté dokázali přiblížit maximálně na 9 bodů. Díky tomuto vítězství stále mohou muži B pomýšlet na 3. místo ve skupině.

BC Nový Jičín B- Slavoj Český Těšín   92:79 (21:20 45:33 70:58)

Body- Jakubu 22 (4), Kelar 18 (3), Kováč 10, Panák 8, Seibert 7 (1), Jelič 7, Valigura 6, Němec 5 (1), Vaněk 5, Matzke 4

Fauly 18:21

Trojky 9:10

TH 21/17

15/4
Minižáci U13 zakončili sezónu vítězstvím

zdrazil

V posledních 2 utkání této sezóny jsme hostili Bruntál, který startuje mimo soutěž (hraje se starším hráčem), a se kterým jsme venku prohráli o 20 a 40 bodů. První utkání mělo stejný průběh jako první utkání v Bruntále. 3 čtvrtiny vyrovnaný průběh a poslední čtvrtinu jsme bohužel prohráli 10:0.

V druhém utkání jsme ve 13. minutě prohrávali o 13 bodů. Rozhodčí odmítl pískat obrané vteřiny, i když hráči Bruntálu bránili velmi odstoupeně zalezlí ve vymezeném území. Tudíž jsme se rozhodli stále vytvářet tlak na hráče s míčem a vypomáhat se slabé strany, jak je to povoleno od kategorie U14. Dalších 15 minut hry jsme pak vyhráli 33:13. Jenže soupeř ze stavu 47:40 srovnal minutu před koncem na 47:47. Po time-outu jsme se rozhodli zahrát akci pick and roll, která vyšla a těsné vedení o 2 body jsme udrželi. Sezónu jsme tedy uzavřeli s bilancí 16 vítězství a 12 porážek na 5. místě z 12 týmů.

BC Nový Jičín- BK Bruntál   36:51 (16:17 23:30 36:41)

Body- Kobierski Š. 13, Hübl 9, Houldsworth 6, Jandl, Kloužek a Kobierski V. po 2, Plevák a Rýc po 1

Fauly 23:11!

TH 19/10

BC Nový Jičín- BK Bruntál   49:47 (7:13 21:31 39:38)

Body- Dofek 13 (2), Hübl 13, Houldsworth 8, Kloužek 6 (2), Kobierski Š. 6, Kobierski V. 3

Fauly 16:7!

Trojky 4:1

TH 5/3

15/4
Muži B konečně vyhráli

zdrazil

Po 3 porážkách muži B konečně zvítězili, když v sobotu 13.4. hráli s VŠB B. Rozhodující částí v utkání byl úsek mezi 13.-18. minutou, který jsme vyhráli 20:1. Domácí pak už bodovou odpoveď nenašli.

VŠB Ostrava B- BC Nový Jičín B   52:66 (10:18 23:40 37:55)

Body- Jakubu 19 (4), Jelič 16 (2), Zdražil 11 (1), Kováč 10 (1), Valigura 4, Gregor, Zapletal a Matzke po 2

Fauly 9:13

Trojky 2:8

TH 8/4

12/4
Kadeti U17 podlehli těsně i Zlínu

zdrazil

V předehrávce NR ligy jsme ve čtvrtek hostili Zlín B. Tým Zlína startuje i v celostátní lize U17, a tak přijel se sestavou téměř totožnou s jakou nastupují v této soutěži, což pravidla nepochopitelně dovolují. Utkání jsme začli již tradičně dobře a po 10 minutách vedli 19:12. V 15. minutě však Zlín otočil na na 21:26, avšak v poločase jsme drželi těsné vedení 34:33. V druhém poločase si po většinu času držel Zlín těsné vedení, které nebylo vyšší než 5 bodů a nám se vinou horší střelby nedařilo utkání překlopit na svou stranu. V závěru jsme byli nuceni několikrát takticky faulovat a Zlínu stačilo proměnit polovinu z nabízených trestných hodů, aby si své vedení pohlídal.

Bylo to již 7. utkání v této sezóně, které skončilo bodovým rozdílem do 5 bodů. Bohužel jen v jednom z nich jsme dokázali zvítězit.

BC Nový Jičín B- SKB Zlín B   60:64 (19:12 34:33 48:49)

Statistiky z utkání naleznete zde:

10/4
Výbuch v poslední čtvrtině znamenal porážku

zdrazil

V sobotu 6.4. hráli kadeti U17 v Ostravě s NH. Domácí v 5. minutě vystřídali celou pětku, čehož jsme využili ke šňůře 2:14. V další části utkání již eNHáčko střídalo opatrněji a ze stavu 13:31 v 11. minutě se dotáhli na 32:37 v 19. minutě. Do poslední části se šlo za stavu 47:58. Jenže pak nás Ostrava doslova převálcovala, když vyhrála poslední čtvrtinu 24:8. Chyběla větší bojovnost a chuť po vítězství...

BK NH Ostrava- BC Nový Jičín   71:66 (11:27 34:43 47:58)

Statistiky z utkání zde:

5/4
Basketbalové soustředění 2019

zdrazil

V sekci dokumenty byly přidány informace a přihláška k Basketbalovému soustředění 2019.  Přihlášky zasílejte do 17.6.!!!

5/4
Skills Camp 2019

zdrazil

V sekci dokumenty byla přidána přihláška na Basketball Skills Camp 2019 pro hráče ročníku 2007 a starší. Kapacita kempu je omezena na 30 účastníků! O případném vyčerpání kapacity kempu budete zde informováni. Přihlášky a zaplacení do 31.5.2019!

2/4
Minižáci U13 porazili Orlovou i venku

zdrazil

Poslední dvojzápas venku hráli U13-ky v sobotu 30.3. v Orlové. V prvním utkání postupně navyšovali své vedení, které na začátku 4. čtvrtiny činilo 20 bodů. Soupeř pak dokázal snížit na 35:45, ale my jsme si vítězství v závěru pohlídali.

V druhém utkání soupeř "kousal" ještě o něco více a do poslední osmiminutovky se šlo za stavu 36:40. Tu jsme však vyhráli 5:17 a odvezli si tak z Orlové 4 body.

BK Snakes Orlová- BC Nový Jičín   38:52 (10:12 17:24 23:39)

Body- Hübl 15, Kobierski Š. 12, Kloužek a Kobierski V. po 8, Dofek 3, Houldsworth a Slobodník po 2